تمام روزها به صورت 24 ساعته

پس از مطالعه دقیق پرونده و مستندات مربوطه ما قادر خواهیم بود شکوائیه مورد نظر شما را به صورت اصولی و با استاندارد های حقوقی تنظیم نماییم

تنظیم صحیح شکوائیه بسیار مهم است زیرا این اولین گام در فرآیند شکایت کیفری است. اگر شکوائیه به درستی تنظیم نشود، ممکن است در دادگاه رد شود یا فرصت دفاع مناسب را از دست بدهید. در شکایت کیفری، بر خلاف دادخواست حقوقی، اصولا تحقیق در مورد جرم در دادسرا و توسط قاضی تحقیق به نام "بازپرس" یا "دادیار" (جانشین بازپرس) صورت می گیرد، بنابراین شکوائیه باید به قدری دقیق و منطبق بر قانون مجازات باشد که هم در مرحله دادسرا و هم در مرحله دادگاه کیفری، شکایت به نفع شاکی خاتمه یافته و عدالت اجرا شود.

شما می‌توانید از خدمات تنظیم شکوائیه توسط گروه وکلای "وکیل اول" به صورت مستقل استفاده نمایید، ما با استفاده از دپارتمان تخصصی، پس از مطالعه دقیق پرونده و مستندات مربوطه و انجام مشاوره، به بررسی دقیق وضعیت و نیاز شما می‌پردازیم. با این روش، ما قادر خواهیم بود شکوائیه مورد نظر شما را به صورت اصولی و با استانداردهای حقوقی تنظیم نماییم و راهکارهای مناسب را برای ادامه مسیر در اختیار شما قرار دهیم.

چرا بهتر است تنظیم شکوائیه توسط وکیل انجام شود؟

 • اطلاعات دقیق: ارائه اطلاعات دقیق و کامل در شکوائیه بسیار مهم است. این اطلاعات باید شامل نام و نشانی شما، نام و نشانی طرف مقابل و توضیحات کامل در مورد موضوع اختلاف باشد. چالش اینجاست که گاهی اوقات ممکن است شما ندانید چه اطلاعاتی باید در شکوائیه آورده شود.
 • زبان حقوقی: استفاده از زبان حقوقی مناسب و دقیق برای توصیف مسائل حقوقی مهم است. در حالی که ممکن است شما با با زبان حقوقی آشنا نباشید.
 • ارائه مدارک: هرگونه مدرک یا شواهد پشتیبانی کننده را که به دعوای شما کمک می‌کند، باید در شکوائیه خود ضمیمه کنید. اما ممکن است شما ندانید چه نوع مدارک یا شواهدی باید ارائه دهید.
 • رعایت قوانین فرم: هر دادگاه، قوانین و دستورالعمل‌های خود را در مورد چگونگی تنظیم و ارائه شکوائیه دارد. چالش اینجاست که ممکن است شما با این قوانین آشنا نباشید.

از کجا شروع کنیم؟

کارشناسان ما در هر ساعت از شبانه روز به صورت رایگان آماده پاسخگویی و راهنمایی هستند و شما را تا رسیدن به هدف نهایی همراهی خواهند کرد، برای شروع می‌توانید با وکیل اول تماس حاصل نماﻳﻴد.

تماس 24 ساعته با وکیل 

آیا برای تنظیم شکوائیه امکان مشاوره حضوری وجود دارد؟

بله، امکان مشاوره حضوری برای تنظیم شکوائیه وجود دارد. هر پرونده شرایط خاص خود را دارد که ممکن است نه تنها مشاوره حضوری را امکان‌پذیر، بلکه ضروری کند. هدف اصلی مشاوره حضوری، آگاهی وکیل از وضعیت و نیاز شما و جایگاه شما در پرونده (شاکی یا مشتکی عنه) است. سپس وکیل به شما از شرایط حقوقی پیش رو آگاهی می‌دهد. بخشی از این اطلاعات توسط شما ارائه می‌شود و بخش دیگر در جلسه مشاوره با پرسش و پاسخ توسط وکیل به دست می‌آید. نتیجه این فرآیند، تنظیم یک شکوائیه اصولی با رعایت موارد قانونی و ارائه راهکار دفاعی مناسب توسط دپارتمان تخصصی خواهد بود.

مشاوره حضوری با وکیل فوق تخصصی و پایه یک دادگستری به صورت رایگان انجام می‌شود و پس از آن، شما می‌توانید تصمیم بگیرید که خودتان به عنوان اصیل در دادگاه (در صورت قضائی بودن پرونده) دفاع کنید یا این وظیفه را به وکیل بسپارید. یکی از حقوق مهم موکل این است که مطمئن شود وکیل، توانایی دفاع از او را دارد و می‌تواند دفاع از جان، مال و آبرویش را به او بسپارد. به همین خاطر، در این مدت شما فرصت پیدا می‌کنید وکیل خود را از لحاظ دانش، تخصص، اعتبار و اخلاق حرفه‌ای بسنجید و تنها زمانی پرونده خود را به او بسپارید که اعتمادتان به طور کامل جلب شده باشد و در ادامه، وکیلی که از ابتدا با او مشاوره داشته‌اید، همراه شما خواهد بود. جهت کسب اطلاعات بیشتر، بخش مشاوره حضوری با وکیل پایه یک دادگستری را مطالعه نمایید.

دلایل و مزایای استفاده از وکیل

بدون شک، در مواجهه با یک پرونده قضایی، به جای اقدام شخصی یا استفاده موقتی از وکیل، بهتر است که از ابتدا پرونده را به یک وکیل متخصص بسپارید. استفاده از خدمات یک وکیل، دلایل و مزایای فراوانی دارد که در زیر به برخی از آن‌ها اشاره شده است:

 1. تخصص و تجربه حقوقی: وکلا دارای تخصص و تجربه حقوقی و دانش گسترده‌ در زمینه قوانین و مقررات هستند که برای موفقیت در یک پرونده قضایی ضروری است. آن‌ها با قوانین و روندهای دادگستری آشنا هستند و می‌توانند تاثیر بسیاری در هدایت پرونده شما برای رسیدن به نتیجه نهایی مطلوب داشته باشند.
 2. حفظ حقوق موکل: گاهی اوقات، بخش‌های خاصی از قانون ممکن است برای افراد عادی پیچیده باشد و به همین دلیل نتوانند از حقوق خود دفاع مناسبی داشته باشند، در حالی که یک وکیل متخصص، اشراف کامل به قوانین دارد و مانع از تضییع حقوق شما خواهد شد.
 3. صرفه‌جویی در زمان: مراحل قضایی ممکن است زمان‌بر باشند و نیاز به تحقیقات گسترده و تحلیل قانونی دارند اما وکلا با فرآیند آشنا هستند و می‌توانند به سرعت و به صورت حرفه‌ای این مراحل را طی نمایند. با استفاده از خدمات یک وکیل، شما می‌توانید زمان خود را صرف کارهای دیگر کنید.
 4. کاهش استرس: مراحل قضایی ممکن است استرس‌های زیادی به شما وارد نمایند. با استفاده از یک وکیل، شما می‌توانید این استرس‌ها را به حداقل برسانید.
 5. ارائه نظرات حقوقی: وکلا معمولاً نظرات حقوقی را در مورد پرونده شما ارائه می‌دهند، که ممکن است به شما کمک کند تصمیمات بهتری بگیرید.
 6. پشتیبانی و راهنمایی حقوقی: وکلای هر دپارتمان تخصصی در گروه وکیل اول، نظرات خود را ارائه می‌دهند، منظور از دپارتمان در واقع بخشی است که وکلای تخصصی هر بخش حقوقی، کیفری و .. در آن دپارتمان مشغول ارائه خدمات هستند، که ممکن است به شما کمک کند تصمیمات بهتری بگیرید.

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در مورد دلایل و مزایای فوق داشته باشید، می‌توانید به دلایل و مزایای استفاده از وکیل مراجعه نمایید.

وکلای فوق تخصصی و پایه یک دادگستری در وکیل اول در هر ساعت از شبانه‌روز آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند و در صورت نیاز، امکان جلسه حضوری فوری را برای شما فراهم می‌آورند.

تماس با وکیل اول

چرا باید وکیل اول را انتخاب کنیم؟

"وکیل اول" با توجه به تجربه و تخصص وکلای خود، خدمات حقوقی با کیفیت بالا را در اختیار شما قرار می‌دهد. ما به شما کمک می‌کنیم تا با اطمینان بیشتری دفاع خود را در محضر دادگاه و در مقابل طرف دعوا ارائه نمایید. در اینجا چند دلیل برای انتخاب "وکیل اول" آورده شده است:

 • تجربه و تخصص: وکلای ما در زمینه‌های مختلف حقوقی به صورت فوق تخصصی درای تجربه هستند و می‌توانند به شما کمک کنند تا به بهترین نحو ممکن دفاع کنید.
 • برنامه‌ریزی دقیق: پس از جلسه مشاوره، ما چهار اصل مهم زیر را برای ادامه مسیر تعیین می‌کنیم.
  1. تحلیل و تعیین وضعیت فعلی حقوقی در مواجهه با طرف مقابل دعوا
  2. دلیل قرار گرفتن شما در وضعیت فعلی حقوقی
  3. تعیین نقشه راه دفاع در جهت نیل به پیروزی حقوقی و برون رفت از شرایط موجود
  4. تعیین ضریب موفقیت پرونده
 • مشاوره رایگان: جلسه مشاوره با وکیل فوق تخصصی و پایه یک دادگستری برگزار می‌شود تا شما را با وضعیت خود آشنا کنیم که در نهایت بتوانید تصمیم بهتری بگیرید.
 • پاسخگویی 24 ساعته: وکلای ما در هر ساعت از شبانه‌روز آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.

برای آشنایی بیشتر با "وکیل اول"، پیشنهاد می‌کنیم به صفحه درباره ما مراجعه نمایید و همچنین بخش سوالات متداول را مطالعه کنید. سپس با حضور در جلسه مشاوره، می‌توانید از انتخاب خود اطمینان حاصل نمایید. همچنین می‌توانید بدون اتلاف وقت در هر ساعت از شبانه روز با وکلای فوق تخصصی ما تماس بگیرید تا اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهند.

اگر با مطالعه مطالب فوق تصمیم به سپردن پرونده خود به وکیل گرفته‌اید، پیشنهاد می‌کنیم صفحه مربوط به خدمات پذیرش پرونده و قبول وکالت دادگستری را مطالعه کنید. همچنین، شما می‌توانید بدون اتلاف وقت در هر ساعت از شبانه روز با کارشناسان ما تماس بگیرید تا اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهند.